KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7876044

nr 787 6044

Anna Gardell-Ericson

(1853-1939), Sverige

Akvarell, Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Skärgårdslandskap i månsken, signerad. 17x22

Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 29 oktober 2012

  • Klassiska

Anna Gardell-Ericson

Läs mer om Anna Gardell-Ericson