KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7876044
nr 787 6044
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Akvarell, Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Skärgårdslandskap i månsken, signerad. 17x22
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 29 oktober 2012
- Klassiska
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson